Team Photographs 2017

 

Team: Tirinzoni



SUI



Skip: Tirinzoni
Fourth: Silvana Tirinzoni
3: Manuela Siegrist
2: Esther Neuenschwander
1: Marlene Albrecht
Alt:
Coach:



Show Results

Team: Wranå



SWE



Skip: Wranå
Fourth: Isabella Wranå
3: Jennie Wahlin
2: Almida De Val
1: Fanny Sjoberg
Alt:
Coach: Gerry Wahlin



Show Results

Team: Flims



SUI



Skip: Flims
Fourth: Binia Feltscher
3: Irene Schori
2: Franziska Kaufmann
1: Christine Urech
Alt:
Coach: Al Moore



Show Results

Team: Moiseeva



RUS



Skip: Moiseeva
Fourth: Victoria Moiseeva
3: Uliana Vasileva
2: Galina Arsenkina
1: Julia Guzieva
Alt: Julia Portunova
Coach: Sergey Belanov



Show Results

Team: Mathis



SUI



Skip: Mathis
Fourth: Lara Stocker
3: Alisha Mathis
2: Chantale Midmer
1: Larissa Berchtold
Alt:
Coach: Urs Oehninger



Show Results

Team: Sveliga-Frynia



POL



Skip: Sveliga-Frynia
Fourth: Marta Sveliga-Frynia
3: Adela Walczak
2: Zuzanna Rybicka
1: Maria Stefanska
Alt:
Coach:



Show Results

Team: Skaslien



NOR



Skip: Skaslien
Fourth: Kristin Moen Skaslien
3: Anneline Skarsmoen
2: Julie Kjaer Moinar
1: Kristine Wedum Davangar
Alt:
Coach: Ole Ingvaldsen



Show Results

Team: Malmi



FIN



Skip: Malmi
Fourth: Anne Malmi
3: Tina Suuripaa
2: Lotta Immonen
1: Noora Suuripaa
Alt:
Coach:



Show Results

Team: Wang



CHI



Skip: Wang
Fourth: Bingyu Wang
3: Yan Zhou
2: Jinli Liu
1: Yiwei Fu
Alt: Xuedong Gao
Coach: Weidong (Tom) Tan



Show Results

Team: Paetz



SUI



Skip: Paetz
Fourth: Alina Paetz
3: Nadina Lehmann
2: Mirjam Ott
1: Nicole Schwaegli
Alt:
Coach:



Show Results

Team: Fleming



SCO



Skip: Fleming
Fourth: Hannah Fleming
3: Jennifer Dodds
2: Vicki Wright
1: Alice Spence
Alt:
Coach: Nancy Smith



Show Results

Team: Uzwil



SUI



Skip: Uzwil
Fourth: Ursi Hegner
3: Imogen Oona Lehmann
2: Nina Ledergerber
1: Claudia Baumann
Alt:
Coach:



Show Results

Team: Nielsen



DEN



Skip: Nielsen
Fourth: Lene Nielsen
3: Madeleine Dupont
2: Denise Dupont
1: Charlotte Clemmensen
Alt:
Coach:



Show Results

Team: Schlafhaus Lyssach



SUI



Skip: Lyssach
Fourth: Melanie Barbezat
3: Jenny Perret
2: Carole Howald
1: Daniela Rupp
Alt: Vera Camponovo
Coach:



Show Results

Team: Uitikon Waldegg



SUI



Skip: Waldegg
Fourth: Isabelle Maillard
3: Andrea Marx
2: Michelle Gribi
1: Fabienne Furbringer
Alt:
Coach: Brigitte Brunner



Show Results

Team: Smith



SCO



Skip: Smith
Fourth: Hazel Smith
3: Sarah Reid
2: Laura Ritchie
1: Claire Hamilton
Alt:
Coach: Karri Willms



Show Results

Team: Kubeskova



CZE



Skip: Kubeskova
Fourth: Anna Kubeskova
3: Alzbeta Baudysova
2: Tereza Plislova
1: Klara Svatonova
Alt: Ezhen Kolcevska
Coach: Karel Kubeska



Show Results

Team: Muirhead



SCO



Skip: Muirhead
Fourth: Eve Muirhead
3: Anna Sloan
2: Vicki Adams
1: Lauren Gray
Alt:
Coach:



Show Results

Team: Jentsch



GER



Skip: Jentsch
Fourth: Daniela Jentsch
3: Analena Jentsch
2: Josephine Obermann
1: Pia-Lisa Scholl
Alt:
Coach: Thomas Lips



Show Results

Team: Sigfridsson



SWE



Skip: Sigfridsson
Fourth: Cissi Ostlund
3: Christina Bertrup
2: Maria Wennerstrom
1: Margaretha Sigfridsson
Alt:
Coach: Fredrik Hallstroem



Show Results

Team: Aitken



SCO



Skip: Aitken
Fourth: Gina Aitken
3: Rowena Kerr
2: Rachel Halliday
1: Rachel Hannen
Alt:
Coach:



Show Results

Team: Kauste



FIN



Skip: Kauste
Fourth: Oona Kauste
3: Milja Hellsten
2: Maija Salmiovirta
1: Jenni Rasanen
Alt:
Coach:



Show Results

Team: Gaspari



ITA



Skip: Gaspari
Fourth: Gaspari
3: TBA
2: TBA
1: TBA
Alt:
Coach:



Show Results

Team: Stern



SUI



Skip: Stern
Fourth: Elena Stern
3: Briar Huerlimann
2: Anna Stern
1: Celine Koller
Alt:
Coach:



Show Results